Lámete si hlavu, ako odstrániť mastné škvrny zo svojho obľúbeného oblečenia? Máme pre vás pár tipov, ako sa vyčistnit mastné škvrny ľahko a rýchlo.

Prípravok na riad

Rovnako ako u mastného riadu vám pomôže prípravok na riad i s mastnými škvrnami na oblečení alebo inom textilu. Všetky možné jary a pury totiž obsahujú látky, ktoré sú stvorené priamo na boj s mastnotou. Na škvrnu jednoducho kvapnite trochu prípravku votrite do látky, rúk alebo hubkou. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite. Mastnoty sa zbavíte a oblečenia môžete vyprať klasicky v práčke podľa inštrukcií na štítku.

Ďalšie kuchynskí pomocníci - škrob, ocot alebo citrón?

S mastnú škvrnou vám pomôžu aj ďalšie pomocníci, ktoré nájdete v kuchyni. Trebárs taký ocot, jedlá sóda, škrob alebo citrón.

Octová voda je všeobecne účinnejšia na akékoľvek škvrny než samotná voda. Vytvorte roztok zmiešaním jedného dielu octu a dvoch dielov vody a škvrnu v tejto zmesi opláchnite. Potom ešte prepláchnite pod tečúcou vodou a hoďte do práčky na obvyklý program. Podobne ako octová voda môže pomôcť aj citrónová voda. Zostal vám citrón z vašej tequillové party? Nevyhadzujte ho. Vytvorte zmes s vodou a škvrnu pokvapkajte. Potom opäť vyperte v práčke bežným spôsobom.

ocot proti mastnote

→ Možno vám doma zrovna ocot došiel, ale prášok do pečiva alebo raz sódu nájdete? Potom z jedného alebo druhého prášku vytvorte zmiešaním s vodou kašičku a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom opäť prepláchnite pod tečúcou vodou a vyperte.

→ Pomôcť vám môže aj škrob. Ten bez zmiešaní s vodou nasypte na mastnú škvrnu a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Škrob na oblečenie zaschne, potom ho z textilu zoškrabte a vyperte v práčke bežným spôsobom.

škrob proti mastnote

Náplň do zapaľovača aj detský púder

Možností, ako sa zbaviť mastné škvrny z oblečenia je omnoho viac. Čím ďalším by ste mohli odstrániť mastné škvrny? Využiť môžete napríklad detský púder alebo náplň do zapaľovača.

Použitie detského púdru je prakticky rovnaké ako použitie škrobu. Majú podobnú štruktúru, a tak ho môžete aj podobne využiť. Nasypte detský púder na škvrnu a nechajte pôsobiť. Potom zoškrabte alebo zmeťte, prepláchnite pod vodou a vyperte.

Možno doma nemáte nič z vyššie uvedeného, ​​ale naopak máte náplň do zapaľovača alebo WD-40. Jednoducho prípravok nastriekajte na škvrnu a nechajte asi 15 - 20 minút pôsobiť. A potom ako vždy - umyte ošetrované miesto a vyperte v práčke.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Stačí chvíľka nepozornosti pri stretnutí s priateľkou a máte na košeľu alebo bielom tričku škvrnu od rúžu, riasenky alebo iného makeupu.
17.2.2019
Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Zapálené sviečky navodí romantiku, stačí ale chvíľka nepozornosti a postarajú sa aj o nepeknú škvrnu na oblečenie.
13.2.2019
Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ušpinené oblečenie od farby nemusí nutne znamenať, že ich musíte vyhodiť.
16.1.2019
Darčeky pre svokru a svokra

Darčeky pre svokru a svokra

Premýšľate, akým darčekom potešíte svokra alebo svokru? Darčeky na Vianoce alebo narodeninám môžu dať zabrať. Zvlášť, keď majú všetko.
5.12.2018