Košeľa je základným kúskom v šatníku každého gentlemana. Chcete, aby vás ľudia brali vážne a vy ste vyzerali skvele? Tak nepodceňte výber košele, aj keď ju máte schovanú pod sakom. Prečítajte si, aké sú základné strihy košieľ a ktorý je pre vás ten pravý.

Regular fit pre každého, kto sa chce uvoľniť

Stretnúť sa môžete ako s označením regular fit, tak comfort fit. V zásade sa jedná o košeľu rovného strihu, ktorá úplne skvele zapadne do šatníkovej skrine mužom, ktorí nemajú zrovna konfekčnú veľkosť.

Ako spoznať regular fit košeľu? Pre rovný strih košele je charakteristická rovnaká šírka košele v oblasti pásu i hrudníka. Látka košele vás neobopína a zakrýva problémové partie. Vďaka tomuto rovnému až trochu voľnému strihu sa môžete v košeli naozaj uvoľniť. Košeľu do obleku zastrčte do nohavíc a tú pre bežné nosenie nechce pokojne vonku. Vďaka širokému golieri košele bude košele pôsobiť symetricky za všetkých okolností.

Akú kravatu?

Nebojte sa experimentovať, ale zároveň myslite na pravidlá udalosti, kam vyrážate. Veľmi formálne akcie si vyžadujú prísnejšie obliekania než priateľské pracovné prostredie, kde sa nemusíte báť experimentovať so vzormi na kravatách. Či už si vyberiete akúkoľvek kravatu a oblečiete k nej sako, nezabúdajte na jednoduché pravidlá zapínanie saka. Vďaka nim šupne v očiach všetkých prítomných a stanete sa gentlemanom.

Košile, ve které okouzlíte společnost.


Slim fit košele, v ktorej ukážete svaly

Trávite dlhé hodiny v posilňovni a chcete to ukázať ostatným? Len sa pokojne pochváľte, keď je čím. Stačí k tomu jediné - pánska slim fit košele, v ktorej vynikne vaše vyšportovaná a atletická postava. Vďaka zoštíhlené oblasti bokov, pásu a rukávov látka dokonale objíme vaše svaly a zdôrazní ich vyrysovanie. Môžete ju obliecť každý deň do práce alebo večer do spoločnosti. V perfektne padnúce košeľu zabodujete aj na celodenné spoločenskej akcii ako sú napríklad krstiny, záhradné party alebo svadba.

Chcete dotiahnuť outfit k dokonalosti? Stavte na úzku slim kravatu, ktorá boduje na stránkach módnych časopisov. Tak v nej zadodujte taky.


Ľahko vyštíhlený strih košele ako kompromis

Hľadáte pánsku košeľu, ktorú môžete obliecť každý deň do práce a zostať v nej aj večer pri romantickej schôdzke? Siahnite po ľahko vyštihleném strihu pánske košele, ktorá sadne predovšetkým klasické konfekčné postave. Strih s mierne vyštíhlenou oblasťou okolo pása a bokov zdôrazní líniu postavy, pritom ale zakryjete partie, na ktoré nechcete upozorňovať. S košeľou tohto strihu dokážete vytvoriť tak formálny, tak ľahko športové a ležérne outfit, ktorým ale neurazíte ani toho najváženejšieho priateľa, kolegu alebo šéfa. Stačí košeľu dobre skombinovať napríkad s plátennými nohavicami a napríklad aj so sakom a užiť si perfektný look, ktorý získate. A keď to situácia dovolí, v lete oblečte košeli s krátkym rukávom pokojne ku kraťasom.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciuPodobné články

Čo o vás prezradí farba oblečenia? III.

Čo o vás prezradí farba oblečenia? III.

Obliekate radi určitú farbu? Prečítajte si, čo o vás môžu jednotlivé farby oblečenia vypovedať.
20.2.2019
Čo o vás prezradí farba oblečenia? II.

Čo o vás prezradí farba oblečenia? II.

Máte obľúbenú farbu, ktorú radi nosíte? Tá o vás dokáže prezradiť na prvý pohľad viac, než by ste si mohli myslieť.
6.2.2019
Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Ako vybrať lyžiarsku bundu

Ako vybrať lyžiarsku bundu

Vyrazte na lyže dobre oblečení, nech si užijete lyžovanie a nemusíte sedieť len v ľadovom bare.
30.1.2019