Vodná plocha ponúka celý rad možností, ako sa vyblázniť! A je jedno, či vyrazíte k moru, alebo zostanete na našich rybníkoch a priehradách. Aj tu si totiž môžete vyskúšať celý rad vodných atrakcií, vďaka ktorým si dovolenku užijete na maximum. Ktorú z nich si vyberiete vy?

Vodné zorbing

Zorbing na vodnej hladine si užijete na pokojnejšie rieke i priehrade. V priehľadnej plastovej guli si môžete vyskúšať kotúle, premety alebo poskoky a pády vás nebudú bolieť, voda je utlmí. To ale neznamená, že budete od rána až do večera metať jedno salto za druhým. Už po niekoľkých minútach ucítite únavu ako po polhodine vo fitku. A tak, ak si chcete dať rýchlo, ale pritom zábavnou formou do tela, je aquazorbing tou pravou aktivitou na letnej dovolenke. Potom sa môžete vrátiť s kľudným svedomím k povaľovanie a ochutnávanie drinkov z plážového baru.

Wakeboarding alebo jazda na vodných lyžiach

Hľadáte poriadnej vzrúšo, pri ktorom zapojíte svaly, o ktorých možno ani neviete? Tak to vyskúšajte wakeboard alebo vodné lyže. Oba športy možno s nadsádzkou považovať za letnú varianty zimného snowboardingu alebo lyžovanie. Môžete sa buď nechať ťahať za motorovým člnom, alebo vyskúšať vlek s vopred danou trasou. Zo začiatku vás čaká veľa pádov, a tak tieto športy nie sú pre niekoho, kto sa bojí vody.

wakeboard

Paddleboarding

Stand Up Paddle alebo paddleboard má tú výhodu, že k nemu vlastne nepotrebujete žiadnu technickú pomoc od ostatných. Žiadny vlek, žiadny motorový čln. Akonáhle sa na doske naučíte, udržíte rovnováhu a dokážete sa odraziť od brehu, ste svojím vlastným pánom. A to doslova, ak vás totiž tento šport chytí, môžete si vlastné paddleboard a príslušenstvo kúpiť. Vyberať môžete medzi pevnými a nafukovacími perkny, to pri vode potom nafúknete a vyrazíte. Kam len budete chcieť a na ako dlho budete chcieť. Trebárs na vodnú nádrž a alebo na more.

Prečo vyskúšať paddleboard?

Tento spôsob vodnej zábavy je pre každého! Nemusíte byť žiadni atléti, stačí zostať stáť a pomocou pádla plávať po hladine ďalej. Doska môžete využiť pre pohodovú plavbu plnú kochanie prírody, alebo si dať pokojne trochu do tela a posilniť všetky svaly. Výhodou je, že jazdu na paddleboard zvládnu ako deti, tak dospelí. A tak vlastne môžete vyraziť aj na rodinný výlet na paddleboard, napríklad po priehrade.

paddleboard

Jazdenie na banáne

A nakoniec niečo, u čoho sa stačí len dobre držať a užívať si výhľad na okolitú krajinu. Jazda na banáne, ktorú si všetci pamätajú z chorvátskych dovoleniek. Kvôli žltému nafukovaciemu banánu nemusíte jazdiť stovky a tisíce kilometrov ďaleko. Stačí si urobiť výlet a vyraziť s rodinou alebo partiou kamarátov napríklad k rybníku alebo priehrade a spríjemniť si tak letné popoludnie.

Ako sa obliecť na paddleboard alebo zorbing?

Aby ste si užili vodné športy, nepotrebujete žiadne špeciálne neoprény. Zvlášť, keď plánujete len pohodovú zábavu s priateľmi a nie ste zacielený na športové výkony. Obliecť sa môžete ako na bežnú prechádzku, stačí vám tričko a kraťasy. Pre prípad, že by ste sa namočili, vymeňte obyčajné kraťasy za pánske kúpacie šortky a tričko pokojne nechajte rovno doma. Aspoň sa opálite.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Výhody a nevýhody rýchleho rande

Výhody a nevýhody rýchleho rande

Nemáte času nazvyš a hľadáte lásku? A speed dating ste už skúšali? Vieme, ako to chodí a aké sú výhody a nevýhody rýchleho randenia.
27.1.2019
Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Lámete si hlavu, čím potešiť správneho chlapa? Nás napadá hneď niekoľko možností na skvelý valentínsky darček.
23.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019