Začiatok nového roka a spoločne s ním čas, kedy si hovoríme, čo všetko urobíme v novom roku inak. Čo zmeníme, s čím prestaneme alebo naopak s čím začneme. Prečítajte si desať najčastejších novoročných predsavzatí, ktorá si Slováci dávajú.


 1. Prestať fajčiť
 2. Síce ťažké predsavzatia, ale keď sa podarí, máte z toho radosť vy, vaše okolie a tiež vaša peňaženka. Ušetrené peniaze, ktoré neminiete za cigarety alebo tabak, sa vždy môžu hodiť. Vďaka nim vám zostane napríklad na kratšiu dovolenku alebo nové oblečenie. A splniť si tak môžete rovno 8. predsavzatia.


 3. Schudnúť
 4. Počujete zo všetkých strán, že by ste mali schudnúť nejaké to kilo? Sedavé zamestnanie vám nepomáha a pár pivek v krčme už vôbec nie? Chudnutie môže a nemusí byť veda. Stačí k nemu pristupovať zodpovedne, zaradiť do jedálnička zdravé jedlá a trochu toho pohybu. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, stavte na pomoc odborníkov.

  Chudnutie je obľúbeným predsavzatím

 5. Športovať
 6. Začiatok športovanie nemusí byť nutne spojený s predchádzajúcim predsavzatím. Trochu toho pohybu nikdy neuškodí a dnes máte toľko možností. Môžete si po práci zájsť do posilňovne, ráno sa trochu prebehnúť alebo si cez víkend zahrať s priateľmi futbal, volejbal, tenis, squash alebo basket. Možností je celý rad a na vás je len sa odhodlať a začať pravidelne niečo robiť.

  → Náš tip: keď začnete športovať v dvoch, lepšie sa potom donútite naozaj niečo robiť.

 7. Piť menej alkoholu
 8. Možno ste do počas silvestrovských osláv prehnali a prvá veta v novom roku bola: "Už nikdy nepijem." To vám možno nevydrží, obmedzenie prísunu ale tak hrozivo znieť nemusí. A rovnako ako u prvého predsavzatia môžete krásne ušetriť. Spojte jedničku a štvorku dohromady a môžete si dopriať skutočne peknú dovolenku. A to ani nehovoríme o tom, že vám vaše telo poďakujem.


 9. Niečo sa naučiť, treba jazyk
 10. Naučiť sa niečo nové chce svoj čas. Niekto má pre určitý odbor väčšie vlohy, niekto to doháňa usilovnosťou. Vždy ale musíte venovať svoj čas a byť odhodlaní, aby ste sa niečo nové naučili. Či už je to ďalší svetový jazyk alebo programovací jazyk.


 11. Nájsť lepšiu prácu a zarábať viac
 12. Štve vás šéf, ktorý vám nechce pridať, aj keď v práci driete od rána do večera a ešte cez víkend? Možno to je jeden z dôvodov, prečo sa s novým rokom rozhodnete nájsť si aj novú prácu.

  → Náš tip: spojte piate predsavzatia s šiestym a máte oveľa väčšiu šancu na úspech pri hľadaní lepšej práce.


 13. Nájsť si lásku
 14. Tento rok už to konečne vyjde! Prajeme vám, nech Valentína, 1. máj a každý večer a víkend máte s kým tráviť.


  Výmena nemoderného oblečenie za moderné

 15. Kompletne vymeniť šatník
 16. Toto je predsavzatia, s ktorým vám môžeme pomôcť. Najskôr sa inšpirujte v našej štýlovej poradni, kde vám radíme, čo nosiť na aké udalosti a potom tieto rady aplikujte v praxi. A ak si svojím novým štýlom nie ste ešte istí, môžete ušetriť pri robení nového oblečenia - stačí si to pravé kúpiť vo výpredaji. S našimi módnymi kúskami sa ale môžete spoľahnúť na vždy perfektný a moderný vzhľad.


 17. Častejšie upratovať
 18. Perfektné predsavzatia, ktoré keď dodržíte, potešíte každú ženu, s ktorou zdieľate domácnosť. Pomôžte svojim drahým polovičkám a vezmite si na starosť treba utieranie prachu. Budete mať viac času na seba navzájom.


 19. Využívať čas efektívnejšie - viac čítať a menej sa pozerať na televíziu
 20. Zmena zvykov môže dať zabrať viac, než by ste čakali. Prísť po práci domov a sadnúť si k televízii je oveľa jednoduchšie, než voľný čas začať využívať nejako inak. Trebárs športom, učením sa niečoho nového alebo čítaním beletrie. Keď už sa ale raz odhodláte a chvíľu vydržíte, čoskoro sa s novým spôsobom trávenia času zžijete.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Výhody a nevýhody rýchleho rande

Výhody a nevýhody rýchleho rande

Nemáte času nazvyš a hľadáte lásku? A speed dating ste už skúšali? Vieme, ako to chodí a aké sú výhody a nevýhody rýchleho randenia.
27.1.2019
Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Lámete si hlavu, čím potešiť správneho chlapa? Nás napadá hneď niekoľko možností na skvelý valentínsky darček.
23.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019