Obliecť tričko a džínsy už dávno nestačí. Súčasťou celého outfitu sú aj pánske doplnky. Kúpte si kúsky, ktoré ľahko skombinujete s celou radou štýlov a ušetríte si tak starosti pri vyberaní okuliarov alebo pásikov k jednotlivým outfitom.

Slnečné okuliare

Nie sú len módnym doplnkom, ale aj spoľahlivým parťákom kedykoľvek vyjde slniečko. A to nielen v lete, ale aj v zime. Nielen na ulici, ale hlavne v aute, kedy potrebujete mať viac ako kdekoľvek inde dobrý výhľad na cestu. Stačí vám navyše len jedny perfektne padnúce slnečné okuliare, ktoré skombinujete s každým outfitom - elegantným i rockerským. Stávkou na istotu sú tak nadčasové pilotky alebo čierne wayfarerky.

Pásik

Rovnako ako slnečné okuliare, má pánsky opasok estetickú aj praktickú funkciu. Samozrejme, že vám udrží nohavice v ideálnej výške bez toho aby spadli. Hlavne sa ale postará o doladenie celého outfitu v tom pravom štýle. Stačí vedieť, ako si správne vybrať a ako nosiť opasok. Nie je to ale žiadna veda a stačí sa riadiť niekoľkými pravidlami, vďaka ktorým v očiach znalcov etikety ihneď postavíte.

Topánky a pásik v rovnakej farbe?

Predtým to bolo neporoušitelné pravidlo. Dnes ale spoločnosť dovolí aj viac divoké kombinácie a nemusíte sa vždy riadiť pravidlom, že topánky musia mať rovnakú farbu ako opasok. Stále ale platí, že s touto farebnou zhodou budete vyzerať viac elegantne.


Hodinky

Možno si ešte spomínate na doby, kedy sa človek pozeral na čas na svoje ľavé zápästie a nie na mobilný telefón. Tento zvyk môžete obnoviť, stačí si zaobstarať kvalitné a štýlové hodinky, ktoré ale zvlánou ďaleko viac. Nie len ukazovať čas. Pánske hodinky majú podobnú funkciu ako dámske náramky. Slúži ako módny doplnok, ktorý podčiarkne váš štýl. Vyberte si hodinky s koženým alebo kovovým opaskom podľa zvyšku vášho outfitu. Pravdou ale zostáva, že s čiernym koženým remienkom na hodinkách nikdy nič nepokazíte.

Peňaženka

Nenoste drobné po vreckách, zabudnite na svoje staré látkové peňaženky z čias puberty a kúpte si reprezentatívny koženú peňaženku. Takú, s ktorou sa nebudete hanbiť zaplatiť v luxusnej reštaurácii na výročie s manželkou alebo priateľkou. Kvalitná peňaženka sa stane vašou vizitkou, dotvorí celý outfit a podčiarkne váš štýl. Navyše si pri výbere peňaženky a ďalších doplnkov môžete vyhrať! Kúpte si peňaženku a tašku v rovnakom odtieni a ideálne aj z rovnakého materiálu a dajte najavo, že vám nie je ľahostajné, ako vyzeráte.

Taška

Zabudnite na igelitky alebo na prepchaté vrecka! Radšej investujte do tašky cez rameno alebo do koženej aktovky na dokumenty. Zvoľte veľkosť, do ktorej sa vojde minimálne papier A4 a notebook. Ušetríte si tak starosti s ďalšou taškou špeciálne na knihy alebo počítač. Venujte výberu nové tašky čas a vyberte si takú, ktorá sa bude hodiť k vášmu štýlu obliekania. Zároveň ale myslite aj na farby a porozhliadnite sa po takejto taške v podobnom odtieni ako je vaša peňaženka, opasok alebo najčastejšie nosené topánky. Uvidíte, že tieto detaily pozdvihnú váš outfit na vyšší level a okolie si to všimne.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Výhody a nevýhody rýchleho rande

Výhody a nevýhody rýchleho rande

Nemáte času nazvyš a hľadáte lásku? A speed dating ste už skúšali? Vieme, ako to chodí a aké sú výhody a nevýhody rýchleho randenia.
27.1.2019
Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Lámete si hlavu, čím potešiť správneho chlapa? Nás napadá hneď niekoľko možností na skvelý valentínsky darček.
23.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019