Chcete chýbajúce vedomosti doplniť oslnivým oblečením u maturity? Potom si dobre prečítajte, ako sa obliecť k maturite. Samotný oblek vám síce dobrú známku nezaistí, pomôže vám ale cítiť sa dobre.

Formálne, ale hlavne pohodlne

Skúška dospelosti predsa len formálna záležitosť. To ale neznamená, že by ste k nej mali prísť vo fraku a s cylindrom v ruke. Formálne oblečenie ide vykúzliť aj inými spôsobmi, ktoré pre vás budú určite príjemnejšie. Budete sa totiž cítiť oveľa lepšie a o to predovšetkým ide!

Akú vybrať košeľu k maturite?

Samozrejme môžete zvoliť klasickú bielu košeľu s dlhým rukávom bez akéhokoľvek vzoru. Čistá biela košeľa vám dodá na eleganciu a vážnosti. Zvlášť, ak vám bude perfektne sedieť. Pokiaľ ale žiadnu takú doma nemáte, nemusíte si ju kvôli maturite kupovať. Vystačiť si môžete aj s košeľou s jemným vzorom. Vyberte si napríklad prúžkovanou košeľu, v ktorej budete vyzerať skvele.

Poslednou dobou sú stále obľúbenejšie pánske košele s jemnými vzormi ako sú bodky, zvieratá alebo rastliny. Zvážte hustotu a veľkosť potlače a aj také si môžete k maturite obliecť.

Vezmete si bielu...

alebo farebnú?

Kravatu áno či nie?

Môžete, ale nemusíte. Kravaty môžu byť pre niekoho nepríjemné aj pri bežnom nosení a čo až potom v strese, ktorý u maturity zažívajú takmer všetci? K maturite ale bohato stačí elegantné košele bez kravaty, v ktorej sa navyše nemusíte cítiť vždy najlepšie.

Je nutný oblek (z tanečných)?

Dosť možno bol vaším posledným oblekom ten, ktorý ste na seba obliekli v tanečných. Z toho ste už ale určite vyrástli. Dva roky sú dlhá doba, zvlášť na strednej škole. Našťastie sa ale u maturity zaobídete aj bez tohto obleku. Z časti aj preto, že maturitná skúška prebieha počas dňa a čierne obleky, na ktoré ste boli v tanečných zvyknutí.

Pri maturitnej skúške si vystačíte aj s formálnymi nohavicami a pánskym sakom, ktoré k sebe ladia. Môžete siahnuť po béžových, tmavomodrých alebo aj šedých kombináciách, v ktorých budete vyzerať formálne a pritom štýlovo. Skúste napríklad niektoré z našich plátenných nohavíc a pánskych sák. A nebojte sa trochu experimentovať, čiernobielych kombináciou košele a saká už videli členovia komisie mraky.

Materiál hrá úlohu

Nezabúdajte, že maturity sa konajú v máji a v júni. A to už býva vonku celkom teplo. Aby ste predišli nepríjemnému poteniu, tak si skúste vybrať oblečenie z prírodných vlákien, ideálne je napríklad bavlna. Skvelou voľbou sú priedušné bavlnené košele. V prípade oblekov rovno zabudnite na teplá tvídové saká, v ktorých sa spotíte ešte skôr, než si sadnete na potítko. Pri maturite sa totiž každý stupeň počíta.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Ako vybrať lyžiarsku bundu

Ako vybrať lyžiarsku bundu

Vyrazte na lyže dobre oblečení, nech si užijete lyžovanie a nemusíte sedieť len v ľadovom bare.
30.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019
Zažiariť na silvestrovskej party? Žiadny problém

Zažiariť na silvestrovskej party? Žiadny problém

Koniec roka na spadnutie a vy ešte neviete, čo si oblečiete na oslavu nového roka? Nebojte sa. My to vieme.
21.12.2018