Máte radosť, že ste našli konečne ten správny dezodorant alebo antiperspirant a vyzreli na potenie? Objavil sa ale iný problém a síce biele škvrny na oblečení, ktoré zanechá dezodorant, keď poriadne nezaschne? Nevešajte hlavu, aj tých sa dnes bez problémov zbavíte. Prečítajte si, ako vyprať škvrny od deodorantu alebo antiperspirantu. Stačí vám k tomu to, čo nájdete vo špízce alebo domácej lekárničke.

Čpavok a voda

Pujcky šálky čpavku a pol šálky vody spolu vytvoria takmer zázračnú zlúčeninu. Obe zložky dôkladne zmiešajte a potrite nimi škvrny na tričku. Nechajte chvíľu pôsobiť a nakoniec oblečenie ručne vyperte s pracím prostriedkom. Čpanek (amoniak) ale nepôsobí len proti škvrnám od deodorantu. Je viacúčelový a hravo si poradí aj s odolnými fľaky od čučoriedok alebo kávy.

Jedlá sóda

Jedlá sóda je osvedčenou istotou pri odstraňovaní škvŕn, ktorú nájdete snáď v každej kuchyni. A ak vám zrovna chýba, skočte k susedke, tá určite bude mať balíček nazvyš. Pomocou vody a jedlej sódy vytvorte hutnú pastu, ktorú potrite škvrny od antiperspirantu. Asi po hodine opláchnite studenou vodou a vyperte tak, ako ste zvyknutí.

Ocot

Pokiaľ vo špízce nenájdete jedlú sódu, určite tam bude ocot - všemocný pomocník v každej domácnosti. A preto si rovnako dobre poradí aj so škvrnami od dezodorantu na vašom oblečení. Ako postupovať? Zmiešajte ocot a vlažnú vodu v pomere 1:1. Do roztoku ponorte oblečenie sa škvrnou a prepierajte, kým fľak nezmizne. Nakoniec, aby ste sa zbavili pachu octu, oblečenie vyperte v práčke s bežným pracím prostriedkom.

Aspirín

Záchrana z lekárničky! Takto možno označiť aspirín a nielen v prípadoch bolestí hlavy alebo zubov. Rozdrvte dve tabletky aspirínu na jemný prášok, zmiešajte ich s trochou vodu a nechajte na škvrnách pôsobiť asi dve hodiny. Potom oblečenie vyperte v práčke spoločne s pracím práškom.

Citron

Ctrónová šťavy doladí nejeden pokrm a zároveň pomôže v boji so škvrnami. Nakvapkajte pár kvapiek na škvrnu, prisypte trochu soli a jemne premasírujte v rukách. Akonáhle škvrna zmizne, aspoň čiastočne, opláchnite oblečenie pod prúdom vody a vyperte v práčke.


Prečo na oblečení vznikajú škvrny od antiperspirantu alebo deodorantu?

Kozmetické prípravky, ktoré bojujú s nadmerným potením, často obsahujú soli hliníka. Tie síce zabraňujú poteniu a zápachu, zároveň ale môžu zanechávať na oblečení nevzhľadné škvrny. Jednak sa môžete stretnúť s bielymi škvrnami, ktoré sa na oblečenie odtlačí ihneď po nanesení antiperspirantu, druhak sa zažloutými škvrnami, ktoré vznikajú pri spojení kožného mazu, pracieho prostriedku a hliníkových solí.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Stačí chvíľka nepozornosti pri stretnutí s priateľkou a máte na košeľu alebo bielom tričku škvrnu od rúžu, riasenky alebo iného makeupu.
17.2.2019
Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Zapálené sviečky navodí romantiku, stačí ale chvíľka nepozornosti a postarajú sa aj o nepeknú škvrnu na oblečenie.
13.2.2019
Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ušpinené oblečenie od farby nemusí nutne znamenať, že ich musíte vyhodiť.
16.1.2019
Darčeky pre svokru a svokra

Darčeky pre svokru a svokra

Premýšľate, akým darčekom potešíte svokra alebo svokru? Darčeky na Vianoce alebo narodeninám môžu dať zabrať. Zvlášť, keď majú všetko.
5.12.2018