Zima a mráz vlasom neprospieva. Vzduch vysušuje pokožku hlavy a čiapky zase vytvára nežiaduce rozcuch a elektrizujúca vlasy. Máme pre vás ale pár rád, vďaka ktorým budete vyzerať skvele za každého počasia. A pozor, tieto tipy môžu využiť ako muži, tak ženy.

4 tipy, ako v zime starať o vlasy

Hydratujte

Hydratácia je dôležitá. Zvlášť totiž v chladnom a suchom zimnom počasí dostávajú vaše vlasy a pokožka hlavy zabrať. Pri nižších teplotách sa znižuje tvorba mazu na pokožke hlavy a vaše vlasy vyzerajú slabo, sú suché a môžu sa lámať. A tak v mrazivom počasí prichádza na pomoc kondicionér na vlasy alebo rôzne masky a zábaly na vlasy. Za ich používaní sa rozhodne nemusíte hanbiť, získate totiž zdravé a pevné vlasy, s ktorými každého očaríte.

Vlasy neumývajte denne

Časté umývanie vlasom neprospieva. Ideálne je umývanie asi 2-3x týždenne. Pokiaľ to ide. Pokiaľ ale chodíte skoro každý deň do posilňovne, kde sa spotíte, zrejme si vlasy budete musieť umývať častejšie. Potreba umývanie vlasov závisí na ich dĺžke, typu alebo záťaži, príliš časté umývanie ale môže vlasy vysušovať a poškodzovať. Zvlášť v zime, kedy je okolité prostredie už tak dosť suché.

Zabráňte elektrizovanie vlasov

Zima bez čapice nie je poriadna zima? Ale čo potom tie vlasy? Tie potom elektrizujú a sú rozstrapatené. A to predovšetkým v dôsledku kombinácie suchého prostredia a vlnených čiapok. Vlasy sú dehydratované a viac náchylné na elektrizovanie. Pomocou bezoplachových masiek alebo sprejov môžete vytvoriť na vlasoch tenký film, ktorý pri trení čiapky o vlasy zabráni elektrizovanie.

Stavte na vitamíny

Pripravte sa na príchod zimy a mrazu s dostatočným predstihom. K posilneniu vlasov vám pomôžu vitamíny a je ich celá rada. Buď môžete navštíviť lekáreň a vybrať si vitamíny tam alebo si kúpte šampóny a kondicionéry, ktoré zaručujú poriadny prísun potrebných vitamínov. A aké to sú?

  • Vitamín A podporuje tvorbu mazu. A ten potrebujete, aby ste nemali suché vlasy, ktoré sú náchylné na lámanie alebo padanie.
  • Vitamín B6 podporuje rast vlasov a navyše má blahodarný vplyv na obeh krvi.
  • Vitamín B12 je ďalším vitamínom, ktorého nedostatok spôsobuje stratu vlasov. Pritom ich silu môžete ľahko podporiť.
  • Vitamín E je na prvý pohľad nenápadným činiteľom, ale robí toho veľa. Má vplyv na správny obeh krvi, a tak sú vlasové korienky dostatočne vyživované.
  • Zinok urýchľuje regeneráciu buniek a podporuje rast vlasov

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Spíte nahí? Možno by ste mali

Spíte nahí? Možno by ste mali

Pyžamo vás škrtí? Tak ich nenoste. Spanie bez neho má totiž množstvo výhod.
17.4.2019
Ako vyzrieť na potenie?

Ako vyzrieť na potenie?

Poznáte tipy, ako zmierniť toľko nepríjemné potenie? My áno!
20.5.2019