Pracovať vo horúčavách nie je vôbec jednoduché. O to horšie to je, keď v kancelárii nemáte klimatizáciu. Našťastie ale existuje pár tipov, ako úmorná horúčavy prečkať a odpracovať potrebné.


  1. Začnite skoro ráno.
  2. Skúste si privstať a začať pracovať skoro ráno. Za dopoludnie tak urobíte väčšinu práce a po obede doklepol zvyšky. Rovnako si plánujte aj schôdzky a porady. Najproduktívnejší budete ráno a dopoludnia. Popoludní sa zaoberajte skôr jednoduchšími úlohami, u ktorých sa zvládnete ovievať. A ak vám to šéf a pracovné pravidlá dovolí, využívajte čo najviac možnosť práce z domu, kde máte väčšiu chládok.

  3. Aj jedlo môže pomôcť
  4. Obed pojmite jednoducho. Taký zeleninový šalát s kúskami kuracieho je perfektnou voľbou. Zasýti vás, dodá vitamíny a energiu a pritom sa pri jedle nezpotíte ako trebárs u sviečkovej. V lete nezabúdajte ani na ovocie, ktoré vám dodá potrebné vitamíny. Tie sa potom na jeseň budú hodiť.

  5. Zhasnite žiarivky
  6. Celý rad kancelárií svieti aj počas dňa. Aj keď je to úplne zbytočné a vo veľkých horúčavách to má dokonca negatívne výsledky. Zhasínaním svetiel môžete aspoň o trochu znížiť teplotu v kancelárii. Pretože aj svetla produkujú nejaké to teplo.

  7. Chytro sa oblečte
  8. Pracovať len v plavkách vám asi u vedenia neprejde. Pracovať v oblečení z prírodných materiálov ale áno! V lete tak z šatníka vytiahnite predovšetkým bavlnené tričká a šortky, v ktorých budú vysoké teploty trochu znesiteľnejšie.

  9. A nezabúdajte piť
  10. Nealko hlavne! Na prvý pohľad sa dodržiavanie pitného režimu zdá ako detail. Môže vás ale zachrániť pred zkolabováním z tepla. Pravidelný prísun nealkoholických nápojov pomôže hydratovať telo i myseľ!

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Výhody a nevýhody rýchleho rande

Výhody a nevýhody rýchleho rande

Nemáte času nazvyš a hľadáte lásku? A speed dating ste už skúšali? Vieme, ako to chodí a aké sú výhody a nevýhody rýchleho randenia.
27.1.2019
Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Lámete si hlavu, čím potešiť správneho chlapa? Nás napadá hneď niekoľko možností na skvelý valentínsky darček.
23.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019