Vyperte svoju obľúbenú softshellky správne, aby vám vydržala nielen celú sezónu, ale aj ďalšie a ďalšie. Užite si jej výhody ako je nepremokavosť a pohodlie, stačí dodržiavať pár zásad pri praní.

Pranie je potreba. A pokojne v práčke

Aj keď je ručné pranie šetrnejší, môže byť oveľa namávější. A tak sa nebojte dať softshellovú bundu do práčky. Práčka totiž oveľa kvalitnejšie odstráni nečistoty a špinu, ktorá upcháva póry bundy. Priechodnosť membrány softshellu je ale pre správnu funkciu bundy nevyhnutná. A tak sa toho vôbec nebojte, vyprázdnite vrecká, zapnite ich a bundu otočenú naruby vložte do práčky. Samotnú.

Pri praní dodržiavajte pokyny na štítku bundy. Každý výrobca totiž najlepšie vie, na koľko stupňov jeho bundu prať. Bundy sa totiž môžu líšiť materiálom a ten môže byť náchylný na vyššiu alebo príliš nízku teplotu.

Ako s práškom a avivážou?

Zabudnite na aviváž! Rovnako ako pri praní termooblečenie skrátka aviváž rozhodne nepoužívajte, ak nechcete oblečenie zničiť. A tak je hlavným a najdôležitejším prací prášok. Ten sa postará o dokonalé vypranie bundy, jeho výber tak nepodceňujte. Investujte radšej do špeciálneho pracieho prášku a ten bežný nechajte na pranie obyčajných tričiek alebo spodnej bielizne.

Vypranú bundu je vhodné opatriť navyše ochranou vrstvou. O tú sa postará správna impregnácia, ktorú vám poradí v každom špecializovanom obchode. Neipregnujte ale špinavé bundy, špina sa len ešte viac prichytí. Vždy teda až vypranú a čistú bundu.

Výhody softhellové bundy

Vďaka správnemu pranie nestratí vaše softshellky svoje skvelé vlastnosti. Ktoré to ale sú?
  1. Je vhodná do každého počasia.
  2. Kombinuje nepremokavosť, priedušnosť, vetruvzdornosť a pohodlie.
  3. Sú pevné a dostatočne odolné voči oteru.
  4. Vďaka nízkej hmotnosti o nich skoro neviete.
  5. Sú maximálne poddajné a elastické, skvelo sa tak prispôsobí telu.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Ako odstrániť škvrny od makeupu?

Stačí chvíľka nepozornosti pri stretnutí s priateľkou a máte na košeľu alebo bielom tričku škvrnu od rúžu, riasenky alebo iného makeupu.
17.2.2019
Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Ako odstrániť vosk z oblečenia?

Zapálené sviečky navodí romantiku, stačí ale chvíľka nepozornosti a postarajú sa aj o nepeknú škvrnu na oblečenie.
13.2.2019
Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ako odstrániť akrylovú farbu z oblečenia?

Ušpinené oblečenie od farby nemusí nutne znamenať, že ich musíte vyhodiť.
16.1.2019
Darčeky pre svokru a svokra

Darčeky pre svokru a svokra

Premýšľate, akým darčekom potešíte svokra alebo svokru? Darčeky na Vianoce alebo narodeninám môžu dať zabrať. Zvlášť, keď majú všetko.
5.12.2018