Mohlo by sa zdať, že pánsky opasok plní len praktickú funkciu a drží vám nohavice, aby nespadli. Aj keď správne padnúce nohavice by mali držať samy od seba. Okrem tejto, iste záslužné funkcie, slúži tiež ako módny doplnok. A preto si pri jeho výbere dajte maximálne záleží. Správne zvolený pásik môže celý outfit pozdvihnúť, rovnako tak ho môže ale pokaziť. Nič totiž nevyzerá horšie, než farebný tkaný pánsky opasok v obleku na pracovnom rokovaní. Zohľadnite štýl oblečenia, materiál pásku a tiež svoju osobnosť a vyberte si ten najlepší opasok!

Formálne versus voľnočasový pások

Pásky môžeme rozdeliť na dve hlavné kategórie - formálne a športové alebo tiež voľnočasové

  • Formálne opasok, ako už názov napovedá, tak sa nosia hlavne do spoločnosti. Ak si teda obliekate oblek do práce alebo na ples, práve tento formálny pások je doplnkom, na ktorý by ste nemali zabudnúť.
  • Naopak športové alebo voľnočasový pánsky opasok môžete nosiť k ležérnemu oblečenie - napríklad k tričku a džínsom.

Dôležitá je dĺžka i farba pásku

  1. Prvým, čo uvidíte je farba pásku. Ak chcete zostať verní tradičným pravidlám obliekania, vyberte podobnú farbu pásku a topánok.
  2. Šírka pásky môže urobiť peknú paseku. Čím formálnejšie nohavice zvolíte, tým budú mať užšie oká na opasok. Džínsy zase zvládnu väčšiu šírku. Univerzálne veľkostí sú 3 cm, ktoré prevlieknete väčšinou nohavíc. Najbežnejšie šírkou sú ale pásky o 3,5 cm.
  3. Pokiaľ chcete mať outfit vyšperkovaný do najmenších detailov, aby na vás nemohla módnej polície, vyberte si opasok aj topánky z rovnakého materiálu. Semiš k semišu sadá a kože si rozumie s ďalšou kožou.
  4. Ďalším detailom, na ktorom si môžete dať záležať, sú doplnky. Tie laďte v rovnakom štýle, materiálu a farbe ako sponu pásku. Máte na sebe opasok so striebornou sponou a rozhodujete sa medzi striebornými a zlatými hodinkami? Striebro je jasná voľba! Rovnako tak u ďalších doplnkov ako sú strieborné manžetové gombíky.
  5. Túžite po vyššej a chudší postave? Aspoň na oko vám s tým pomôže opasok v podobnej farbe ako nohavice.

Ako zmerať pásik?

Pásik musí sedieť. Ideálne by ste ho mali zapínať na 3. dierku, aj keď to môže znamenať, že si po Vianociach budete kupovať nový. Dobre si teda premerajte, akú veľkosť budete potrebovať. Väčšinou stačí použiť krajčírsky meter. Oblečte najčastejšie nosené nohavice a zmerajte obvod (pasu). Výsledná hodnota je to číslo, pod ktorým najčastejšie nájdete veľkosti opaskov.

Nemáte poruke krajčírsky meter, ale niečo na meranie by sa našlo? Použite napríklad pravítko alebo zvinovací meter. Natiahnite pásik na podlahu a zmerajte vzdialenosť od najpoužívanejšie dierky až po zapínacie tŕň na opasku. Získate tak obvod pásu, podľa ktorého vyberiete ten najlepší opasok.


Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Ako vybrať lyžiarsku bundu

Ako vybrať lyžiarsku bundu

Vyrazte na lyže dobre oblečení, nech si užijete lyžovanie a nemusíte sedieť len v ľadovom bare.
30.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019
Zažiariť na silvestrovskej party? Žiadny problém

Zažiariť na silvestrovskej party? Žiadny problém

Koniec roka na spadnutie a vy ešte neviete, čo si oblečiete na oslavu nového roka? Nebojte sa. My to vieme.
21.12.2018