Večer bol skvelý, ale ráno je už horšie? Máme pre vás pár tipov, ako sa kocoviny zbaviť, alebo ju aspoň zmierniť, keď nemáte ten luxus dlho vyspávať a opicu zaspať. Zvládnete tak prežiť celý deň v práci v relatívne dobrom stave.

 1. Vyprošťovák
 2. Možno vám pomôže a taky vás možno dorazí. Stále ale veľa ľudí nedá na Vyprošťovák v podobe piva dopustiť. Tým, že si dáte ráno pivo vlastne ukojíte potrebu svojho tela, ktoré trpia nedostatkom alkoholu. Zároveň dodáte telu toľko potrebné tekutiny.

 3. Káva
 4. Môže vás povzbudiť vďaka obsahu kofeínu, ktorý je "protijedom" alkoholu. Na druhej strane ale káva rovnako ako alkohol odvádza z tela tekutiny . A tie zrovna pri opici potrebujete. Naviac je káva kyslá a kyslosti v žalúdku už tak máte dosť. Aj tak vám ale aj káva môže od kocoviny pomôcť, každý totiž na tieto babské recepty reaguje inak.

 5. Dostatok tekutín
 6. To je základ! Bez vody sa kocoviny nezbavíte. Telo je dehydrované a potrebuje doplniť tekutiny. Ideálne je nesladená voda bez bubliniek a v poriadne veľkom množstve. Vypiť ale (okrem väčšieho množstva alkoholu) môžete čokoľvek, na čo máte chuť. Telo si totiž samo povie, čo mu pomôže.

 7. Tučné jedlo
 8. Pomôcť môže napríklad aj tučné jedlo. A tak ak na ne máte chuť, len si dajte. Rovnako tak vám môže tučnejšie jedlo pomôcť pred samotným pitím . Olej totiž pokryje steny žalúdka a ten je potom odolnejšia proti prenikaniu alkoholu a prekyslenie.

 9. Mlieko
 10. Studené mlieko sa vám nemusí na prvý pohľad pozdávat. Jeho účinky sú ale chemicky podložené. Mlieko totiž dokáže zneutralizovať prekyslený žalúdok . Vlastne si môžete dopriať pohár ľadového mlieka hneď, akonáhle dorazíte z partie domov. Možno sa vám bude ráno lepšie vstávať. Vyskúšajte sami.

 11. Šumivé vitamíny
 12. Vitamíny zoženiete v každej lekárni a vo skoro každom supermarkete. A taká malá tabletka rozpustená vo vode vás môže poriadne vzkriesiť. Doplníte tak nielen vitamíny, ale aj cukry a toľko potrebné tekutiny.

 13. Pohyb na čerstvom vzduchu a sprcha
 14. Najlepšie veci sú často zadarmo. Proti opici môžete bojovať napríklad pohybom na čerstvom vzduchu a poriadne dlhú sprchou, ktorá vás preberie a osvieži. S pohybom to ale nepreháňajte, aby efekt nebol opačný.


Už máte svoj osvedčený liek na opicu, alebo stále hľadáte ten pravý? Dosť možno na vás zakaždým zaberá niečo iné, záleží na tom, koľko toho človek vypije. Jedno je ale jasné - všetci závidíme tým šťastlivcom, ktorí nič ako opicu nepoznajú.

Podeľte sa s priateľmi o inšpiráciu

Kategorie článkuPodobné články

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Maturitný ples alebo Keď sa spojí škola a zábava

Dlho očakávaný míľnik stredoškolského života - maturitný ples, kde sa stretnú učitelia a študenti na neutrálnom území.
3.2.2019
Výhody a nevýhody rýchleho rande

Výhody a nevýhody rýchleho rande

Nemáte času nazvyš a hľadáte lásku? A speed dating ste už skúšali? Vieme, ako to chodí a aké sú výhody a nevýhody rýchleho randenia.
27.1.2019
Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Tipy na najlepšie valentínske darčeky pre mužov

Lámete si hlavu, čím potešiť správneho chlapa? Nás napadá hneď niekoľko možností na skvelý valentínsky darček.
23.1.2019
Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Plesová sezóna je tu. Viete, ako sa obliecť na ples?

Prekvapte svojich známych skvelou voľbou šatníka a správaním pravého gentlemana. S našimi radami sa na plese nestratíte.
11.1.2019